LASEROWA KOREKCJA WZROKU POZNAŃ – PROCEDURA PRZYGOTOWANIA DO ZABIEGU
Zabiegowi laserowej korekcji wzroku mogą być poddani wyłącznie pacjenci z ustabilizowaną wadą wzroku (czyli taką, która nie pogłębiła się w ciągu ostatnich dwóch lat). Minimalny wiek pacjenta to 21 lat. Zapoznaj się z przebiegiem wizyty kwalifikacyjnej i sprawdź, jak przygotować się do zabiegu laserowej korekcji wzroku w Poznaniu.
Jak przebiega wizyta kwalifikacyjna do zabiegu laserowej korekcji wzroku?
Na wizytę kwalifikacyjną zarezerwuj około 2 godzin. To czas, który jest potrzebny lekarzowi na przeprowadzenie z Tobą szczegółowego wywiadu medycznego oraz na wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Uzyskane wyniki pozwolą zaproponować efektywną metodę korekcji wad wzroku.
Procedura jednego dnia – wizyta kwalifikacyjna i zabieg mogą zostać przeprowadzone w tym samym dniu.
W gabinetach Idealny Wzrok w Poznaniu istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku w tym samym dniu, w którym będzie odbywała się wizyta kwalifikacyjna – pod warunkiem że nie zostaną wykryte żadne przeciwwskazania do wykonania procedury.
Więcej informacji na temat Procedury jednego dnia można uzyskać, kontaktując się z pracownikiem naszej placówki – telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej w zakładce Kontakt.
- Jeśli korzystasz z soczewek kontaktowych, to zrezygnuj z ich noszenia na 30 (twarde soczewki kontaktowe) lub 14 (miękkie soczewki kontaktowe) dni przed planowaną wizytą kwalifikacyjną.
- Pamiętaj, aby na konsultacje z lekarzem zabrać wyniki wcześniejszych badań.
Jakie badania zostaną przeprowadzone w trakcie wizyty kwalifikacyjnej?
Komputerowe badanie wzroku autorefraktometrem.
Badanie ostrości wzroku – refrakcja, pomiar korekcji, badanie ostrości widzenia.
Badanie widzenia obuocznego.
OCT – optyczna koherentna tomografia dna oka.
USG gałki ocznej.
Stworzenie mapy rogówki.
Ocena grubości rogówki.
Badanie ciśnienia w oku.
Pomiar krzywizn rogówki.
Badanie aparatu ochrony gałki ocznej.
Oprócz wyżej wymienionych badań lekarz może wykonać także badania dodatkowe. Jeśli podczas wizyty kwalifikacyjnej stwierdzi, że występują przeciwwskazania uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu, to zaproponuje alternatywną metodę korekcji.
W ciągu 30 dni poprzedzających zabieg nie używaj twardych soczewek kontaktowych.
W ciągu 14 dni poprzedzających zabieg nie używaj miękkich soczewek kontaktowych.
W ciągu 48 godzin poprzedzających zabieg nie używaj kosmetyków do pielęgnacji twarzy i makijażu.
W ciągu 24 godzin poprzedzających zabieg nie pij alkoholu, kawy, napojów energetycznych ani innych zawierających kofeinę. Nie zażywaj narkotyków i środków odurzających.
W gabinetach Idealny Wzrok w Poznaniu pacjenci z wadami refrakcji mogą skorzystać ze sprawdzonych metod laserowej korekcji wzroku. Zabiegi są przeprowadzane zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, a w trosce o jak największy komfort naszych pacjentów stosujemy znieczulenie – do oka są aplikowane krople znieczulające.
Dzięki zastosowanemu znieczuleniu miejscowemu sam zabieg jest bezbolesny. W okresie rekonwalescencji mogą jednak pojawić się dolegliwości bólowe, dyskomfort, łzawienie i pieczenie oczu czy nadwrażliwość na światło. Takie objawy są związane z procesem gojenia się gałki ocznej.
Bezpośrednio po zabiegu laserowej korekcji wzroku nie można też prowadzić pojazdów mechanicznych – z tego względu zalecane jest, aby w bezpiecznym powrocie do miejsca zamieszkania towarzyszył pacjentowi ktoś z bliskich.
Zalecenia po zabiegu laserowej korekcji wzroku
Dla prawidłowego przebiegu procesu rekonwalescencji istotne jest, aby przestrzegać pozabiegowych zaleceń lekarskich. Przez pierwszy tydzień po zabiegu:
- Nie przebywaj w zadymionych i zakurzonych pomieszczeniach.
- Unikaj kontaktu z sierścią zwierząt.
- Jeśli wychodzisz na zewnątrz, korzystaj z okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV.
Aby zminimalizować ryzyko powikłań pozabiegowych i wystąpienia infekcji, zaleca się także w bezpośrednim okresie po wykonanym zabiegu unikania kąpieli w basenach, rzekach i innych naturalnych zbiornikach wodnych.