Metody leczenia Laserowa korekcja wzroku Poznań

PresbyMAX

PresbyMAX(bi-asferyczna, multifokalna ablacja rogówki)

To nowoczesna metoda laserowej korekcji wzroku, dzięki której pacjenci z presbiopią (a także współwystępującymi wadami refrakcji) mogą odzyskać ostrość widzenia.

PresbyMAX w klinice Idealny Wzrok w Poznaniu – małoinwazyjny, bezpieczny zabieg dla pacjentów ze starczowzrocznością

Bi-asferyczna, multifokalna ablacja rogówki to zabieg bezpieczny, który cechuje się niską inwazyjnością. W porównaniu ze starszymi procedurami obserwuje się tu mniejszą liczbę powikłań pozabiegowych. W trakcie zabiegu wykorzystywane są dwa lasery: femtosekundowy oraz excimerowy. Dzięki wielokrzywiznowemu wymodelowaniu rogówki staje się możliwa poprawa ostrości widzenia zarówno w dali, jak i w bliży.

Bezbolesny zabieg i jednoczesna korekcja wad na obu oczach

Procedurę PresbyMAX w klinice Idealny Wzrok w Poznaniu przeprowadza się na obu oczach w tym samym dniu, a sam zabieg, dzięki aplikacji kropli znieczulających, jest bezbolesny.

 • Szybki powrót do codziennych aktywności
 • Krótka procedura: sam zabieg przy użyciu lasera trwa kilka minut
 • Korekcja wad w obu oczach jest przeprowadzana w trakcie jednego zabiegu

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku metodą PresbyMAX?

Zabieg PresbyMAX jest wykonywany u pacjentów po 40 roku życia, u których ze względu na postępujący proces starzenia się gałki ocznej pojawiają się zaburzenia widzenia z bliskich odległości. Może być przeprowadzony także u osób ze starczowzrocznością, u których współwystępują wady wzroku: krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Procedura PresbyMAX pozwala na trwałą korekcję wad refrakcji w zakresie od -7 do +4 dioptrii oraz 4 cylindrów.

SmartSurfACE® TransPRK

SmartSurfAce® TransPRK to małoinwazyjny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym u osób z wadami refrakcji

Zastosowanie kropli znieczulających sprawia, że w trakcie procedury pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych.

Kto może zostać zakwalifikowany do laserowej korekcji wzroku metodą SmartSurfAce® TransPRK?

Do zabiegu laserowej korekcji wzroku metodą SmartSurfAce® TransPRK w klinice Idealny Wzrok w Poznaniu mogą zostać zakwalifikowani pacjenci z wadami refrakcji: krótkowzrocznością, nadwzrocznością i astygmatyzmem, u których podczas wizyty kwalifikacyjnej specjalista chirurgii refrakcji nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Procedura SmartSurfAce® TransPRK, podobnie jak inne metody laserowej korekcji wzroku może zostać przeprowadzona u pacjentów powyżej 21 roku życia, u których wada wzroku nie pogłębiła się przez ostatnie dwa lata.

O wyborze optymalnej metody korekcji zawsze decyduje lekarz – uwzględnia przy tym zarówno wyniki przeprowadzonych badań, informacje zebrane podczas wywiadu medycznego, jak i oczekiwania pacjenta względem efektów korekcji.

Krótki czas trwania zabiegu to większe bezpieczeństwo pacjenta

Podczas zabiegu jest wykorzystywany laser excimerowy, który emituje wiązkę światła o wysokiej częstotliwości. Czas potrzebny na usunięcie 1 dioptrii wady wzroku to 2 sekundy.

Bezpieczna technologia SmartPulse – niższa temperatura podczas zabiegu

Procedura SmartSurfACE® TransPRK powstała z połączenia metody TrasnPRK i technologii SmartPulse, która umożliwia utrzymanie w trakcie zabiegu niższej temperatury. W efekcie oko pacjenta nie jest narażone na przegrzanie, co nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa zabiegu, lecz sprzyja też przyspieszeniu procesu rekonwalescencji.

Laserowa korekcja wzroku w Poznaniu – małoinwazyjna metoda SmartSurfACE® TransPRK

Bezkontaktowa metoda SmartSurfAce® TransPRK, podczas której specjalista chirurgii refrakcyjnej nie korzysta z żadnych narzędzi chirurgicznych, cechuje się niską inwazyjnością. Dzięki temu czas potrzebny na zagojenie się gałki ocznej ulega skróceniu.

Etap 1

Etap 2

Etap 3

Etap 4

 • Bezdotykowe usunięcie nabłonka
 • Szybszy efekt poprawy ostrości wzroku (w porównaniu do innych powierzchniowych metod laserowej korekcji wzroku)
 • Technologia SmartPulse – niższa temperatura szczytowa podczas zabiegu

Na czym polega procedura SmartSurfAce® TransPRK?

Jest to bezpieczna i bezkontaktowa metoda powierzchniowa laserowej korekcji wzroku, podczas której nie ma ani konieczności nacinania nabłonka oka, ani stosowania roztworu alkoholu. Usunięcie części nabłonka odbywa się bezdotykowo przy użyciu lasera.

W kolejnym etapie specjalista chirurgii refrakcyjnej, modelując rogówkę wiązką światła emitowaną przez laser excimerowy, usuwa wadę wzroku, a następnie wygładza rogówkę – w tym celu wykorzystuje technologię SmartPulse.

Lasek

Jest to jedna z powierzchniowych metod wykorzystywanych w zabiegach laserowej korekcji wzroku w naszych gabinetach w Poznaniu.

Umożliwia korekcję wad refrakcji. Do zabiegu są kwalifikowani pacjenci z krótkowzrocznością, nadwzrocznością i astygmatyzmem, u których podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tej procedury.

Jak przebiega laserowa korekcja wzroku metodą LASEK?

Podczas zabiegu nabłonek rogówki jest usuwany przy pomocy roztworu 18% alkoholu. Następnie wadę koryguje się wiązką lasera excimerowego – ten etap trwa w zależności od wielkości wady od kilku do kilkudziesięciu sekund. Po zakończonym modelowaniu rogówki, oko zabezpiecza się soczewką ochronną.

 • Nie pozostawia blizny na oku.
 • Modelowanie rogówki trwa średnio kilkanaście sekund.
 • Po zabiegu na oko jest zakładany opatrunek ochronny – specjalna soczewka, której zadaniem jest zabezpieczenie oka i przyspieszenie procesu gojenia.

Czy zabieg metodą LASEK może być przeprowadzony na obu oczach jednocześnie?

Nie. W trakcie jednego zabiegu chirurg refrakcyjny koryguje wadę wzroku tylko na jednym oku. Na kolejny zabieg, podczas którego zostanie wymodelowana rogówka drugiego oka i skorygowana wada refrakcji należy się umówić oddzielnie.

SmartPulse EBK

SmartPulse EBK to powierzchniowa metoda laserowej korekcji wzroku.

Sam zabieg jest małoinwazyjny i po jego zakończeniu na oku nie pozostaje blizna. SmartPulse EBK umożliwia korekcję niewielkich wad refrakcji: nadwzroczności, krótkowzroczności i astygmatyzmu.

SmartPulse EBK – zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym

Zabieg laserowej korekcji wzroku metodą SmartPulse EBK jest bezbolesny. Oko pacjenta zakrapia się kroplami znieczulającymi w odpowiednio dobranej dawce, która zapewnia brak dolegliwości bólowych w trakcie całej procedury.

Przebieg procedury SmartPulse EBK

Podczas zabiegu SmartPulse EBK w gabinetach Idealny Wzrok w Poznaniu nabłonek rogówki usuwa się narzędziem EpiClear, dzięki któremu głębsze warstwy nabłonka pozostają nienaruszone. Modelowanie rogówki odbywa się laserem excimerowym. Następnie jest ona wygładzana technologią SmartPulse®.

 • Krótsza rekonwalescencja niż po zabiegach laserowej korekcji wzroku z wykorzystaniem innych metod EBK.
 • Zabieg jest małoinwazyjny.
 • Modelowanie rogówki trwa około 30 sekund (jedno oko).

FemtoLASIK

Metoda FemtoLASIK jest stosowana u pacjentów z dużymi wadami wzroku, u których nie można zastosować innych procedur laserowej korekcji wzroku.

Umożliwia korekcję wad refrakcji w zakresie od -10 do +6 dioptrii i 6 cylindrów. Jest to nowocześniejsza wersja metody LASIK. Podczas zabiegu wykorzystuje się dwa lasery: femtosekundowy i excimerowy.

Jak przebiega zabieg FemtoLASIK?

Przed rozpoczęciem zabiegu personel przygotowuje pacjenta: dezynfekuje okolice oczu, a następnie aplikuje krople znieczulające. Następnie na oko zakładana jest rozwórka, która zapobiega mimowolnemu mruganiu. Chirurg refrakcyjny przygotowuje płatek rogówki za pomocą lasera femtosekundowego, po czym laserem excimerowym modeluje rogówkę, nadając jej pożądany kształt. Laser femtosekundowy umożliwia tworzenie indywidualnych profili korekcji.

Czy zabieg FemtoLASIK może być przeprowadzany na obu oczach jednocześnie?

Tak. FemtoLASIK to bezpieczna metoda laserowej korekcji wzroku, która umożliwia korekcję krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu na obu oczach w trakcie jednego zabiegu. Dzięki temu pacjent nie musi umawiać się na dwa zabiegi w oddzielnych terminach.

 • Powrót do codziennych czynności jest możliwy nawet już 1 dzień po zabiegu
 • Zindywidualizowane profile korekcji
 • Bezbolesny zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym

Czym charakteryzuje się metoda laserowej korekcji wzroku FemtoLASIK?

FemtoLASIK to jedna z głębokich metod laserowej korekcji wzroku. Zabiegi przeprowadzane w gabinetach Idealny Wzrok w Poznaniu są całkowicie bezbolesne – przed rozpoczęciem zabiegu oko pacjenta jest zakrapiane kroplami znieczulającymi. Dzięki temu nie odczuwa on bólu, jednak u niektórych pacjentów może pojawić się dyskomfort związany z odseparowywaniem płatka – ten etap zabiegu laserowej korekcji wzroku trwa jednak zaledwie około 20 sekund.

FemtoLASIK cechuje się krótszym czasem rekonwalescencji i szybszym powrotem do codziennych czynności w porównaniu z powierzchniowymi metodami laserowej korekcji wzroku.

Co mówią o nas pacjenci?

Gwarancja najniższej ceny!

Znajdź niższą ceną, a zwrócimy Ci różnicę.

dowiedz się więcej

zadbaj o swój wzrok już dziś - laserowa korekcja Poznań

Zadzwoń i umów się na wizytę!

+48 616 460 393

Lub znajdź najbliższy gabinet

Jana Pawła 13 lokal 10, Lublin

+48 818 228 630

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Zabiegi: ul. Ogińskiego 1B, Jelenia Góra

Kwalifikacje:ul. 1 Maja 22/24, Jelenia Góra

+48 756 139 940

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Zabiegi: ul. Wyszyńskiego 155, Gorzów Wlkp.

Kwalifikacje:ul. Żerańska 14 b, Gorzów Wlkp.

+ 48 957 376 840

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Zabiegi:ul. Stefana Batorego 7, Gdynia

Kwalifikacje:ul. Śląska 35/37 Gdynia

+48 587 432 150

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Częstochowska 50, Opole

+48 777 070 650

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Kolegialna 18, Płock

+48 243 684 960

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Armii Krajowej 43 A, Łódź

+48 429 422 021

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Rondo ONZ 1, Warszawa

+48 223 988 371

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Drużbickiego 7, Poznań

+48 616 460 393

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Tadeusza Kościuszki 215/B, Katowice

+48 327 979 720

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Ulanowskiego 18/20, Wrocław

+48 717 575 620

godziny otwarcia:

Pon - sob: 9:00 - 21:00

skontaktuj się z nami!

Wybierz miasto
Umów wizytę
Umów się na wizytę +48 616 460 393