LASEROWA KOREKCJA WZROKU OPOLE – sprawdź, jak przebiega procedura kwalifikacyjna i przygotowanie do zabiegu

W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów przygotowaliśmy szczegółowe procedury kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku. Wizyta kwalifikacyjna w klinice Idealny Wzrok w Opolu ma na celu dokładne zbadanie Twojej wady wzroku oraz wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań stanowiących przeszkodę do wykonania zabiegu.

Laserowa korekcja przeprowadzana jest jedynie u pacjentów ze stabilną wadą wzroku, którzy ukończyli 21 lat. U osób młodszych, gałka oczna nie jest jeszcze w pełni ukształtowana, co może mieć wpływ na efektywność przeprowadzonego zabiegu ze względu na nadal postępującą wadę wzroku. Występują jednak sytuacje, które wymagają indywidualnego podejścia i wykonania korekcji u pacjentów młodszych.

Jak przebiega wizyta kwalifikacyjna przed zabiegiem?

Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz szeregu szczegółowych badań oceni stan Twojej wady, oraz sprawdzi, czy nie występują przeciwwskazania (więcej o przeciwwskazaniach do LKW przeczytasz tutaj) do laserowej korekcji wzroku. Jeśli ze względu na stan zdrowia zabieg z wykorzystaniem lasera okaże się niemożliwy, lekarz zaproponuje Ci alternatywną metodę korekcji Twojej wady.

Aby wizyta kwalifikacyjna przebiegła bezproblemowo, a wyniki badań były miarodajne, odpowiednio się przygotuj.

  • 30 dni przed planowaną wizytą kwalifikacyjną nie noś twardych soczewek kontaktowych.
  • Na dwa tygodnie przed wizytą zrezygnuj z noszenia miękkich soczewek kontaktowych.
  • Jeśli posiadasz wyniki wcześniejszych badań wzroku, koniecznie weź je ze sobą i pokaż lekarzowi.

Podczas wizyty kwalifikacyjnej zostaną przeprowadzone następujące badania:

Komputerowe badanie wzroku przy pomocy autorefraktometru.

Sprawdzenie ostrości wzroku – ocena refrakcji, pomiar korekcji, określenie wady wzroku.

Określenie ciśnienia w oku – tonometria.

Badanie mające na celu określenie widzenia obuocznego (widzenie stereoskopowe, foria, tropia)

OCT

Badania gruczołów Meiboma i filmu łzowego – badania oceniające kondycję aparatu ochrony oczu.

Mapa rogówki – topografia

Keratometria – badanie oceniające krzywizny rogówki.

Badanie dna oka.

Pachymetria – ocena grubości rogówki.

Lekarz przeprowadzający diagnostykę przed zabiegiem może zdecydować o konieczności wykonania dodatkowych badań. Cała procedura kwalifikacyjna może potrwać około 2 godzin. Jeśli w trakcie wizyty lekarz stwierdzi przeciwwskazania do wykonania zabiegu, wówczas zaproponuje Ci alternatywną metodę korekcji wady wzroku.

Procedura jednego dnia w klinice w Opolu – skoryguj wadę wzroku w jeden dzień.

Zależy Ci na tym, aby całą procedurę medyczną wraz z wizytą kwalifikacyjną zamknąć w jak najkrótszym czasie? Skorzystaj z procedury jednego dnia! To oferta, którą przygotowaliśmy, mając na uwadze komfort pacjentów, zwłaszcza tych, dla których dojazd do placówki może okazać się problematyczny z uwagi na odległe miejsce zamieszkania.

Teraz możesz przejść wizytę kwalifikacyjną oraz zabieg laserowej korekcji wzroku w ciągu zaledwie jednego dnia! Na zabieg zostaniesz zakwalifikowany jedynie wówczas, gdy podczas szczegółowego badania lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań do LKW.

Tak! To tylko kilka godzin, które dzielą Cię od odzyskania pełnego komfortu wzroku. Dzięki laserowej korekcji wzroku rozwiążesz swoje problemy związane z wadami takimi jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Odzyskasz ostrość widzenia i będziesz mógł cieszyć się większą niezależnością na co dzień – nie będą Ci już potrzebne ani okulary, ani soczewki korekcyjne!

W jaki sposób przygotować się do laserowej korekcji wzroku w Opolu?

Pamiętaj, że osiągnięcie optymalnych efektów laserowej korekcji wzroku uzależnione jest również od tego, w jaki sposób przygotujesz się do zabiegu. Powinieneś zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

           

Na miesiąc przed planowanym zabiegiem LKW zrezygnuj z noszenia twardych soczewek kontaktowych.

           

Na dwa tygodnie przed zabiegiem odstaw miękkie soczewki okresowe (zarówno te miesięczne, jak i dwutygodniowe czy tygodniowe).

           

Przez dwa dni przed rozpoczęciem procedury medycznej nie używaj żadnych kosmetyków do twarzy (ani pielęgnacyjnych, ani do makijażu) – ich skład może przyczynić się do wystąpienia reakcji alergicznej.

           

Nie pij kawy, napojów energetycznych (oraz wszelkich innych z kofeiną) i alkoholu przez 24 godziny przed zabiegiem. Nie zażywaj żadnych środków odurzających ani takich, które mają wpływ na stan Twojej świadomości. Substancje te w połączeniu z lekami stosowanymi podczas zabiegu mogą wywołać szereg niepożądanych skutków ubocznych.

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku w Opolu to efektywny sposób na odzyskanie komfortu widzenia. Zdecyduj się na innowacyjną procedurę medyczną i zapomnij o okularach czy soczewkach kontaktowych.

Dzięki zastosowaniu kropli znieczulających (znieczulenie miejscowe), zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu pacjent może odczuwać jedynie dyskomfort związany np. z czasową nadwrażliwością na światło, uczuciem pieczenia i łzawienia oczu.

Długość rekonwalescencji po zabiegu zależy w dużej mierze od wyboru metody laserowej korekcji wzroku (metoda powierzchniowa czy głęboka). Dla prawidłowego przebiegu rekonwalescencji ogromnie istotne jest to, aby w pełni przestrzegać zaleceń lekarza – szczegółową listę otrzymasz po zabiegu.

W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów zalecamy, aby po wykonanej laserowej korekcji wzroku, w powrocie do miejsca zamieszkania towarzyszyła osoba trzecia. Jest to o tyle istotne, że bezpośrednio po zabiegu, prowadzenie pojazdów mechanicznych nie jest dozwolone. W pierwszych godzinach po korekcji wzroku ostrość widzenia może być zaburzona – jest to stan całkowicie normalny i nie powinien wzbudzać żadnego niepokoju.

Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę w pierwszych dniach po zabiegu laserowej korekcji wzroku?

  • Ogranicz oglądanie telewizji oraz pracę przy komputerze. Promieniowanie emitowane przez ekran może negatywnie wpłynąć na proces rekonwalescencji. Oko po zabiegu potrzebuje odpoczynku.
  • Unikaj przebywania w zadymionych pomieszczeniach. Dym papierosowy może dodatkowo podrażnić oko, które i tak będzie wrażliwe po zabiegu. Unikaj kurzu, a także wszelkich innych zanieczyszczeń, które mogą dostać się do oka.
  • Pamiętaj, aby chronić oczy przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych. Załóż okulary przeciwsłoneczne (koniecznie z filtrem UV!) nawet w lekko pochmurny dzień.
  • Ogranicz kontakt z ukochanym pupilem, aby sierść zwierzęcia nie dostała się w okolice oczu. Każde podrażnienie może niepotrzebnie wydłużyć czas regeneracji oka.
  • Przez miesiąc po wykonanym zabiegu laserowej korekcji wzroku unikaj kąpieli zarówno w otwartych akwenach wodnych, jak i na pływalniach. W wodzie znajduje się wiele drobnoustrojów chorobotwórczych i zanieczyszczeń. Mogą one spowodować rozwój infekcji, co przedłuży czas rekonwalescencji

Co mówią o nas pacjenci?

Gwarancja najniższej ceny!

Znajdź niższą ceną, a zwrócimy Ci różnicę.

dowiedz się więcej

zadbaj o swój wzrok już dziś - laserowa korekcja Opole

Zadzwoń i umów się na wizytę!

+48 503 503 553

Lub znajdź najbliższy gabinet

Jana Pawła 13 lokal 10, Lublin

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Zabiegi: ul. Ogińskiego 1B, Jelenia Góra

Kwalifikacje:ul. Wyszyńskiego 56/5, Jelenia Góra

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Zabiegi: ul. Wyszyńskiego 155, Gorzów Wlkp.

Kwalifikacje:ul. Żerańska 14 b, Gorzów Wlkp.

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Zabiegi:ul. Stefana Batorego 7, Gdynia

Kwalifikacje:ul. Śląska 35/37 Gdynia

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Częstochowska 50, Opole

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Kolegialna 18, Płock

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Tylna 6, Łódź

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Rondo ONZ 1, Warszawa

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Drużbickiego 7, Poznań

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Tadeusza Kościuszki 215/B, Katowice

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Ulanowskiego 18/20, Wrocław

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - sob: 9:00 - 21:00

skontaktuj się z nami!

Wybierz miasto
Umów wizytę
Umów się na wizytę +48 503 503 553