Metody leczenia laserowa korekcja wzroku Lublin

PresbyMAX

Metoda PresbyMAX w Lublinie czyli bi-asferyczna, multifokalna ablacja rogówki.

To nowoczesna procedura korygowania starczowzroczności (prezbiopii), która pozwala poprawę widzenia z każdej odległości bez konieczności noszenia żadnych okularów. PresbyMAX to zindywidualizowany profil laserowej korekcji wzroku w przypadku starczowzroczności ze współwystępującymi wadami wzroku (w zakresie od – 7,0 dioptrii do +3 dioptrii oraz do 4,0 cylindrów).

PresbyMax to najmniej inwazyjna oraz charakteryzująca się najmniejszą liczbą powikłań pozabiegowych metoda korekcji starczowzroczności - względem innych bardziej inwazyjnych metod operacyjnych . Procedura polega na wielokrzywiznowym modelowaniu powierzchni rogówki, tak aby pacjent widział ostro z różnych odległości. Za pomocą metody PresbyMAX, którą wykonuje się dwoma laserami - szwajcarskim femtosekundowym Ziemer Z4, oraz niemieckim laserem Schwind Amaris - koryguje się wadę wzroku obojga oczu jednego dnia. Cały proces odbywa się w miejscowym znieczuleniu za pomocą kropli do oczu. Poprawa widzenia z bliska i daleka widoczna jest bezpośrednio po zabiegu.

PresbyMAX pozwala na skuteczne korygowanie wad wzroku u pacjentów z krótkowzrocznością, nadwzrocznością oraz astygmatyzmem, u których funkcja akomodacji jest ograniczona. To szybki sposób, by poprawić jakość widzenia w obu oczach jednocześnie. Mała inwazyjność oraz znikoma liczba powikłań po zabiegu czyni tę metodę niezwykle atrakcyjna i komfortową dla pacjenta.

SmartSurfAce TransPRK

Procedura SmartSurfAce TransPRK w Lublinie jest bezpieczna, małoinwazyjna i krótka.

SmartSurfAce TransPRK to nowoczesna technologia laserowej korekcji wzroku, stosowana w klinice Idealny Wzrok w Lublinie. Unikalną cechą, która wyróżnia metodę SmartSurfAce TransPRK jest fakt, iż zabieg przeprowadzany jest bezkontaktowo. Niska inwazyjność procedury powoduje, że okres rekonwalescencji jest znacznie  skrócony, a poprawa ostrości wzroku dostrzegalna jest w bardzo krótkim czasie.

Etap 1

Etap 2

Etap 3

Etap 4

W pierwszym etapie zabiegu metodą SmartSurfAce TransPRK usunięta zostaje tylko ta część nabłonka rogówki, która pozwala na jej wymodelowanie do oczekiwanego efektu. Następnie bezdotykową metodą laserową usunięta zostaje wada wzroku. Dalej, z wykorzystaniem laserowej technologii SmartPulse, rogówka zostaje wygładzona w bezpieczny sposób, bez przegrzewania powierzchni oka. Dzięki temu proces rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy, niż w starszych metodach SmartSurfAce TransPRK. 

Precyzja lasera sprawia, że efekty zabiegu są przewidywalne. Wyeliminowana została ingerencja narzędziami chirurgicznymi, która ma miejsce w innych metodach, dzięki czemu gałka oczna goi się zdecydowanie szybciej. Laser emituje wiązkę światła o wysokiej częstotliwości, przewyższając możliwości większości laserów excimerowych. Laser usuwa 1 dioptrię wady wzroku w czasie zaledwie 2 sekund i przyczynia się do znacznego zmniejszenia termicznego wpływu na rogówkę, a tym samym, zwiększenia bezpieczeństwa i przyspieszenia okresu rekonwalescencji, dzięki czemu zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta.

Lasek

Korekcja wzroku metodą LASEK to odmiana technologii PRK.

Zabieg nie wymaga ingerencji w głębokie warstwy oka. Innowacyjna procedura z wykorzystaniem lasera excimerowego Schwind Amaris polega na odsunięciu nabłonka rogówki z pomocą roztworu alkoholu i korekcji wady wzroku precyzyjną wiązką lasera.

Laserowa korekcja wzroku metodą LASEK w Lublinie wraz z przygotowaniem do zabiegu trwa około godziny – procedura zabiegowa zajmuje średnio kilkanaście minut, sam etap operowania wiązką lasera podczas modelowania rogówki to zaledwie kilkanaście sekund. Po zakończeniu procesu modelowania, oko zabezpieczane jest opatrunkiem – soczewką ochronną.

SmartPulse EBK

Procedura SmartPulse EBK wykonywana w klinice Idealny Wzrok w Lublinie to bezpieczna i bardzo skuteczna metoda korekcji wad wzroku.

 Dzięki zastosowaniu technologii SmartPulse EBK proces gojenia jest znacznie krótszy, niż w przypadku innych metod EBK, co powoduje, że oczekiwane rezultaty poprawy ostrości wzroku można zauważyć bardzo szybko.Zaletami tej procedury medycznej jest więc  niezwykle krótka – w porównaniu z innymi metodami – rekonwalescencja i szybki powrót do aktywności. 

Laserowa korekcja wzroku EBK to metoda, w której usuwamy nabłonek rogówki narzędziem Epi Clear. Jego działanie pozwala w niezwykle precyzyjny sposób usunąć kolejne warstwy nabłonka, umożliwiając równocześnie pozostawienie głębokich warstw rogówki w nietkniętym stanie. W trakcie procedury nie wykorzystujemy alkoholu. Rogówka modelowana jest nowoczesnym laserem excimerowym Schwind Amaris, następnie zostaje wygładzona z wykorzystaniem technologii SmartPulse.Precyzja oraz niska inwazyjność zabiegu sprawiają, że ostrość wzroku poprawia się w krótkim czasie. 

Dzięki zaawansowanym osiągnięciom producenta, laser excimerowy Schwind Amaris działa w oparciu o najnowocześniejsze technologie, zapewniając pacjentom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Innowacyjny system śledzenia ruchu gałki ocznej Eye-tracker 4D podczas zabiegu na bieżąco, w trybie ponad 1050 razy na 1 sekundę, monitoruje położenie oka. Wyjątkowo niewielki rozmiar plamki lasera (0,54 mm)pozwala uzyskać niezwykłą precyzję. Laser posiada wysokospecjalistyczny system sterowania efektem termicznym. Technologia ta sprawia, że zabieg jest bezpieczny i niezwykle precyzyjny a efekty zabiegu – poprawa ostrości widzenia – widoczne w krótkim czasie po jego wykonaniu.

FemtoLASIK

Innowacyjna metoda FemtoLasik w Lublinie daje ogromne możliwości pacjentom z dużymi wadami wzroku.

FemtoLasik to bezbolesny i bezpieczny zabieg, podczas którego koryguje się duże wady wzroku od -10 dioptrii w krótkowzroczności do +6 dioptrii w dalekowzroczności. Dzięki innowacyjności lasera i kwalifikacjom naszych specjalistów zabieg jest przeprowadzony sprawnie i szybko a okres rekonwalescencji pacjenta jest bardzo krótki.

Przebieg procedury FemtoLasik

FemtoLASIK to unowocześniona wersja klasycznej metody LASIK. Metoda ta pozwala na szybszy powrót do codziennych czynności. Większość naszych Pacjentów funkcjonuje normalnie już następnego dnia po zabiegu. Sama procedura odbywa w znieczuleniu miejscowym - wystarczy zastosowanie znieczulających kropli do oczu, by zabieg był całkowicie bezbolesny. W pierwszym etapie procedury lekarz używa niezwykle precyzyjnego lasera femtosekundowego w celu przygotowania płatka rogówki, co trwa około 20 sekund, następnie modeluje rogówkę za pomocą lasera excimerowego. Proces zachodzi w pełni komputerowo. Laser femtosekundowy stwarza również możliwość zastosowania zindywidualizowanych profili korekcji.

Zabieg Femtolasik to bezpieczna, szybka i precyzyjna procedura laserowej korekcji wad wzroku, która pozwala na poprawę jakości widzenia w obu oczach jednocześnie. Procedura przeprowadzana jest przez dwa wysokiej klasy lasery, pod pełną kontrolą naszych specjalistów. Laser femtosekundowy Ziemer FEMTO LDV pozwala na zindywidualizowane zaprogramowanie oraz wytworzenie płatka rogówki o grubości dostosowanej do indywidualnych uwarunkowań pacjenta, umożliwia także korygowania wad wzroku które nie są możliwe innymi metodami. takie jak wysokie astygmatyzmy oraz wady +. W drugim etapie zabiegu Femtolasik, polegającym na modelowaniu rogówki używamy excimerowego lasera niemieckiej firmy Schwind Amaris.

TransPRK

TransPRK to powierzchniowa metoda laserowej korekcji wzroku wykonywana w Lublinie.

TransPRK – Trans-epithelial photorefractive keratectomy to innowacyjna metoda korekcji wad wzroku, w której usuwa się mechanicznie nabłonek rogówki, modelując w tym samym czasie jej kształt oraz moc optyczną za pomocą lasera excimerowego Schwind Amaris. Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny, a proces gojenia trwa niezwykle krótko.

Oko zostaje przygotowane do zabiegu specjalnym płynem, który umożliwia usunięcie nabłonka rogówki. Obszar usunięcia nabłonka jest zminimalizowany. Wykorzystując innowacyjny laser excimerowy Schwind Amaris, rogówka poddana zostaje niezwykle precyzyjnemu modelowaniu, to pozwala uzyskać jej optymalną moc optyczną. Rogówka zostaje wygładzona dzięki technologii SmartPulse. Skuteczność zabiegu jest tak wysoka, jak w przypadku głębokiej ingerencji w kształt rogówki, różnicą jest jednak nieinwazyjne działanie. Dzięki niemu odbudowa nabłonka w oku oraz proces gojenia trwa zaledwie kilka dni.

Bezpieczna, nieinwazyjna metoda pozwala uzyskać świetne rezultaty, przywracając ostrość widzenia, z jednocześnie bardzo skróconym okresem rekonwalescencjii zmniejszonym do minimum dyskomfortem po zabiegu.

Laser Schwind Amaris

Laser excimerowy Schwind Amaris to innowacyjna technologia, opracowana przez lidera rynku – niemiecką firmę Schwind Eye-tech solutions.

Firma słynie z produkcji najlepszej jakości sprzętu laserowego i wyprzedza konkurencję innowacyjnością oraz rewolucyjnym podejściem, które pozwala osiągać spektakularne wyniki. Zaawansowane badania prowadzą do powstawania kolejnych urządzeń, które odmieniają świat medycyny. Lata doświadczenia, wiedza i najlepszy zespół, pozwoliły stworzyć wysokospecjalistyczne urządzenie – excimerowy laser Schwind Amaris, które daje absolutnie rewolucyjne rezultaty medyczne.

Szybkość powtarzania przewyższa osiągi wszystkich innych laserów excimerowych, to dzięki niemu czas ablacji został maksymalnie skrócony. Laser wysyła impulsy o częstotliwości, która pozwala usuwać wady wzroku o 1 dioptrię w czasie niespełna 2 sekund. Dzięki temu, zabieg nie tylko jest bezpieczniejszy od metod, które silniej wpływały termicznie na rogówkę, ale również znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta.

Laser pracuje z opatentowanym, wielowymiarowym systemem śledzenia, który pozwala monitorować położenie oczu w czasie rzeczywistym – bez opóźnienia. Ruch oka śledzony jest >ponad 1050 razy na sekundę, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa zabiegu. Rozmiar plamki lasera jest niezwykle mały – zaledwie 0,54 mm. Dzięki temu, zabieg jest bardzo precyzyjny. A dokładność przekłada się na rewelacyjne wyniki procedury. Urządzenie wsparte zostało zaawansowanym systemem sterowania efektem termicznym, za sprawą którego zabieg jest tak bezpieczny.

Technologia SmartSurfACE wykorzystuje połączenie metody SmartPulse (efekt idealnie wygładzonej rogówki) oraz TransPRK (pozwala w dokładny sposób wymodelować rogówkę do pożądanego kształtu). Dzięki temu efekt zabiegu jest idealny, ostrość widzenia powraca bez dalszej konieczności korzystania z okularów korekcyjnych lub szkieł kontaktowych, a cała procedura jest niezwykle bezpieczna, krótka i bezinwazyjna. Praca laserem umożliwia uniknięcie kontaktu gałki ocznej z narzędziami chirurgicznymi, stosowanymi w tradycyjnych metodach. To znacząco skraca czas procesu gojenia.

Wszystko to sprawia, że laser excimerowy Schwind Amaris to doskonały sposób na odzyskanie ostrości wzroku. Procedura laserowej korekcji wad wzroku trwa krótko, jest nieinwazyjna, bezpieczna oraz skuteczna.

Co mówią o nas pacjenci?

Gwarancja najniższej ceny!

Znajdź niższą ceną, a zwrócimy Ci różnicę.

dowiedz się więcej

zadbaj o swój wzrok już dziś - laserowa korekcja Lublin

Zadzwoń i umów się na wizytę!

+48 818 228 630

Lub znajdź najbliższy gabinet

Jana Pawła 13 lokal 10, Lublin

+48 818 228 630

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Zabiegi: ul. Ogińskiego 1B, Jelenia Góra

Kwalifikacje:ul. Wyszyńskiego 56/5, Jelenia Góra

+48 756 139 940

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Zabiegi: ul. Wyszyńskiego 155, Gorzów Wlkp.

Kwalifikacje:ul. Żerańska 14 b, Gorzów Wlkp.

+ 48 957 376 840

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Zabiegi:ul. Stefana Batorego 7, Gdynia

Kwalifikacje:ul. Śląska 35/37 Gdynia

+48 587 432 150

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Częstochowska 50, Opole

+48 777 070 650

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Kolegialna 18, Płock

+48 243 684 960

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Tylna 6, Łódź

+48 429 422 021

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Rondo ONZ 1, Warszawa

+48 223 988 371

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Drużbickiego 7, Poznań

+48 616 460 393

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Tadeusza Kościuszki 215/B, Katowice

+48 327 979 720

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Ulanowskiego 18/20, Wrocław

+48 717 575 620

godziny otwarcia:

Pon - sob: 9:00 - 21:00

skontaktuj się z nami!

Wybierz miasto
Umów wizytę
Umów się na wizytę +48 818 228 630