Metody leczenia laserowa korekcja wzroku

SmartSurf ACE

SmartSurfACE to nowoczesna technologia laserowej korekcji wzroku, stosowana w klinice Idealny Wzrok w Lublinie. Unikalną cechą, która wyróżnia metodę SmartSurfACE jest fakt, iż zabieg przeprowadzany jest bezkontaktowo. Niska inwazyjność procedury powoduje, że okres rekonwalescencji jest znacznie  skrócony, a poprawa ostrości wzroku dostrzegalna jest w bardzo krótkim czasie.

Etap 1

Etap 2

Etap 3

Etap 4

W pierwszym etapie zabiegu metodą TransPRK SmartSurfACE usunięta zostaje tylko ta część nabłonka rogówki, która pozwala na jej wymodelowanie do oczekiwanego efektu. Następnie bezdotykową metodą laserową usunięta zostaje wada wzroku. Dalej, z wykorzystaniem laserowej technologii SmartPulse, rogówka zostaje wygładzona w bezpieczny sposób, bez przegrzewania powierzchni oka. Dzięki temu proces rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy, niż w starszych metodach TransPRK. 

Procedura SmartSurfACE TransPRK jest bezpieczna, małoinwazyjna i krótka. Precyzja lasera sprawia, że efekty zabiegu są przewidywalne. Wyeliminowana została ingerencja narzędziami chirurgicznymi, która ma miejsce w innych metodach, dzięki czemu gałka oczna goi się zdecydowanie szybciej. Laser emituje wiązkę światła o wysokiej częstotliwości, przewyższając możliwości większości laserów excimerowych. Laser usuwa 1 dioptrię wady wzroku w czasie zaledwie 2 sekund i przyczynia się do znacznego zmniejszenia termicznego wpływu na rogówkę, a tym samym, zwiększenia bezpieczeństwa i przyspieszenia okresu rekonwalescencji, dzięki czemu zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta.

Lasek

Keratektomia Epi-Bowman

Procedura SmartPulse EBK wykonywana w klinice Idealny Wzrok w Lublinie to bezpieczna i bardzo skuteczna metoda korekcji wad wzroku. Dzięki zastosowaniu technologii SmartPulse proces gojenia jest znacznie krótszy, niż w przypadku innych metod EBK, co powoduje, że oczekiwane rezultaty poprawy ostrości wzroku można zauważyć bardzo szybko.Zaletami tej procedury medycznej jest więc  niezwykle krótka – w porównaniu z innymi metodami – rekonwalescencja i szybki powrót do aktywności. 

Laserowa korekcja wzroku EBK to metoda, w której usuwamy nabłonek rogówki narzędziem Epi Clear. Jego działanie pozwala w niezwykle precyzyjny sposób usunąć kolejne warstwy nabłonka, umożliwiając równocześnie pozostawienie głębokich warstw rogówki w nietkniętym stanie. W trakcie procedury nie wykorzystujemy alkoholu. Rogówka modelowana jest nowoczesnym laserem excimerowym Schwind Amaris, następnie zostaje wygładzona z wykorzystaniem technologii SmartPulse.Precyzja oraz niska inwazyjność zabiegu sprawiają, że ostrość wzroku poprawia się w krótkim czasie. 

Dzięki zaawansowanym osiągnięciom producenta, laser excimerowy Schwind Amaris działa w oparciu o najnowocześniejsze technologie, zapewniając pacjentom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Innowacyjny system śledzenia ruchu gałki ocznej Eye-tracker 4D podczas zabiegu na bieżąco, w trybie ponad 1050 razy na 1 sekundę, monitoruje położenie oka. Wyjątkowo niewielki rozmiar plamki lasera (0,54 mm)pozwala uzyskać niezwykłą precyzję. Laser posiada wysokospecjalistyczny system sterowania efektem termicznym. Technologia ta sprawia, że zabieg jest bezpieczny i niezwykle precyzyjny a efekty zabiegu – poprawa ostrości widzenia – widoczne w krótkim czasie po jego wykonaniu.

TransPRK

TransPRK – Trans-epithelial photorefractive keratectomy to innowacyjna metoda korekcji wad wzroku, w której usuwa się mechanicznie nabłonek rogówki, modelując w tym samym czasie jej kształt oraz moc optyczną za pomocą lasera excimerowego Schwind Amaris. Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny, a proces gojenia trwa niezwykle krótko.

TransPRK to powierzchniowa metoda laserowej korekcji wzroku. Oko zostaje przygotowane do zabiegu specjalnym płynem, który umożliwia usunięcie nabłonka rogówki. Obszar usunięcia nabłonka jest zminimalizowany. Wykorzystując innowacyjny laser excimerowy Schwind Amaris, rogówka poddana zostaje niezwykle precyzyjnemu modelowaniu, to pozwala uzyskać jej optymalną moc optyczną. Rogówka zostaje wygładzona dzięki technologii SmartPulse. Skuteczność zabiegu jest tak wysoka, jak w przypadku głębokiej ingerencji w kształt rogówki, różnicą jest jednak nieinwazyjne działanie. Dzięki niemu odbudowa nabłonka w oku oraz proces gojenia trwa zaledwie kilka dni.

Bezpieczna, nieinwazyjna metodapozwala uzyskać świetne rezultaty, przywracając ostrość widzenia, z jednocześnie bardzo skróconym okresem rekonwalescencjii zmniejszonym do minimum dyskomfortem po zabiegu.

Laser Schwind Amaris

Laser excimerowy Schwind Amaris to innowacyjna technologia, opracowana przez lidera rynku – niemiecką firmę Schwind Eye-tech solutions. Firma słynie z produkcji najlepszej jakości sprzętu laserowego i wyprzedza konkurencję innowacyjnością oraz rewolucyjnym podejściem, które pozwala osiągać spektakularne wyniki. Zaawansowane badania prowadzą do powstawania kolejnych urządzeń, które odmieniają świat medycyny. Lata doświadczenia, wiedza i najlepszy zespół, pozwoliły stworzyć wysokospecjalistyczne urządzenie – excimerowy laser Schwind Amaris, które daje absolutnie rewolucyjne rezultaty medyczne.

Szybkość powtarzania przewyższa osiągi wszystkich innych laserów excimerowych, to dzięki niemu czas ablacji został maksymalnie skrócony. Laser wysyła impulsy o częstotliwości, która pozwala usuwać wady wzroku o 1 dioptrię w czasie niespełna 2 sekund. Dzięki temu, zabieg nie tylko jest bezpieczniejszy od metod, które silniej wpływały termicznie na rogówkę, ale również znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta.

Laser pracuje z opatentowanym, wielowymiarowym systemem śledzenia, który pozwala monitorować położenie oczu w czasie rzeczywistym – bez opóźnienia. Ruch oka śledzony jest >ponad 1050 razy na sekundę, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa zabiegu. Rozmiar plamki lasera jest niezwykle mały – zaledwie 0,54 mm. Dzięki temu, zabieg jest bardzo precyzyjny. A dokładność przekłada się na rewelacyjne wyniki procedury. Urządzenie wsparte zostało zaawansowanym systemem sterowania efektem termicznym, za sprawą którego zabieg jest tak bezpieczny.

Technologia SmartSurfACE wykorzystuje połączenie metody SmartPulse (efekt idealnie wygładzonej rogówki) oraz TransPRK (pozwala w dokładny sposób wymodelować rogówkę do pożądanego kształtu). Dzięki temu efekt zabiegu jest idealny, ostrość widzenia powraca bez dalszej konieczności korzystania z okularów korekcyjnych lub szkieł kontaktowych, a cała procedura jest niezwykle bezpieczna, krótka i bezinwazyjna. Praca laserem umożliwia uniknięcie kontaktu gałki ocznej z narzędziami chirurgicznymi, stosowanymi w tradycyjnych metodach. To znacząco skraca czas procesu gojenia.

Wszystko to sprawia, że laser excimerowy Schwind Amaris to doskonały sposób na odzyskanie ostrości wzroku. Procedura laserowej korekcji wad wzroku trwa krótko, jest nieinwazyjna, bezpieczna oraz skuteczna.

Co mówią o nas pacjenci?

Gwarancja najniższej ceny!

Znajdź niższą ceną, a zwrócimy Ci różnicę.

dowiedz się więcej

zadbaj o swój wzrok już dziś!

Zadzwoń i umów się na wizytę!

+48 503 503 553

Lub znajdź najbliższy gabinet

Jana Pawła 13 lokal 10

51-137 Lublin

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Ogińskiego 1B

58-506 Jelenia Góra

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

Żerańska 14 b

66- 400 Gorzów Wlkp.

+48 503 503 553

godziny otwarcia:

Pon - pt: 8:00 - 17:00 Sob: 9:00 - 13:00

skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę +48 503 503 553
keyboard_arrow_up