LASEROWA KOREKCJA WZROKU GDYNIA – PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Stosowane w klinice Idealny Wzrok w Gdyni procedury powstały z naciskiem na zachowanie najwyższych standardów jakościowych, bezpieczeństwa i komfortu pacjentów.
Zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonywane są u pacjentów z ustabilizowaną wadą wzroku. Mając na uwadze proces dojrzewania gałki ocznej i związane z nim zmiany, nie podejmujemy się zabiegów korekcji u pacjentów, którzy nie ukończyli 21 lat. Choć lista przeciwwskazań zabiegowych w laserowej korekcji wzroku nie jest długa, niektóre choroby i dolegliwości dyskwalifikują z możliwości poddania się procedurze. W takich sytuacjach, mając zawsze na uwadze dobro pacjenta i indywidualną sytuację zdrowotną, lekarz proponuje pacjentowi alternatywną metodę korekcji wady.
Istotą wizyty kwalifikacyjnej w klinice Idealny Wzrok Gdynia jest stwierdzenie braku przeciwwskazań do zabiegu laserowej korekcji wzroku. Podczas wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad medyczny oraz wykonywane wnikliwe badania. Wynikiem wizyty jest zaproponowanie najlepiej dostosowanej do sytuacji pacjenta metody laserowej korekcji wzroku.
Przygotowanie do wizyty kwalifikacyjnej:
- Na 1 miesiąc przed wizytą nie stosuj twardych soczewek kontaktowych.
- Na 2 tygodnie przed wizytą nie stosuj miękkich soczewek kontaktowych.
- Prosimy o zabranie ze sobą wcześniejszych wyników badań, jeżeli takowe były przeprowadzane.
Obok szczegółowego wywiadu medycznego, w trakcie wizyty kwalifikacyjnej przeprowadzane są dokładne badania:
Komputerowe badanie wzroku (autorefraktometr).
Badanie ostrości wzroku (refrakcja, pomiar korekcji, badanie wady wzroku).
Badanie ciśnienia w gałce ocznej (tonometria).
Badanie forii.
Badanie tropii.
Badanie dna oka.
Badanie grubości rogówki (pachymetria).
Widzenie stereoskopowe.
OCT
Badania aparatu ochrony oka (gruczoły Meiboma oraz film łzowy).
Badanie krzywizn rogówki (keratometria).
Stworzenie mapy rogówki (topografia).
Jeśli lekarz dojdzie do wniosku, że wskazane są dodatkowe badania – możliwe jest poszerzenie powyższego zakresu.
Najszybsza metoda laserowej korekcji wzroku w Gdyni – procedura jednego dnia w klinice Idealny Wzrok
Mając na uwadze potrzeby naszych pacjentów, zadbaliśmy o możliwość przyspieszenia procedury. Kwalifikacja przed zabiegiem oraz zabieg laserowej korekcji wzroku w Gdyni może odbyć się w ramach jednego dnia. Pacjent w wybranym przez siebie terminie przychodzi na wizytę kwalifikacyjną i jeśli jej przebieg nie wyklucza go z możliwości wykonania zabiegu, procedura zabiegowa rozpoczyna się po kilku godzinach od wizyty. Cały proces laserowej korekcji wzroku zajmuje wówczas nie więcej, niż kilka godzin – szybciej i bardziej komfortowo być nie może!
Na 1 miesiąc przed zabiegiem korekcji wzroku odstaw twarde soczewki kontaktowe.
Na 2 tygodnie przed zabiegiem laserowej korekcji wzroku odstaw okresowe – miesięczne, dwutygodniowe, jednodniowe – soczewki kontaktowe.
Na 2 dni przed zabiegiem korekcji wzroku odstaw kosmetyki, które stosujesz na twarz. Dotyczy to zarówno kosmetyków pielęgnacyjnych, myjących, jak i kolorowych. Skład produktów może mieć wpływ na reakcje alergiczne.
Na 1 dobę przed zabiegiem korekcji wzroku odstaw napoje, które w składzie zawierają kofeinę (kawa, napoje energetyczne, etc.), napoje alkoholowe. Bezwzględnie nie stosuj środków odurzających, narkotycznych i wpływających na świadomość. Wchodząc w reakcje z podawanymi lekami i stosowanymi podczas zabiegu kroplami, mogą wywołać skutki niepożądane.
Nad wdrażanymi w klinice Idealny Wzrok w Gdyni procedurami medycznymi czuwa szereg norm i zasad, których nadrzędnym celem jest troska o najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz skuteczność przeprowadzanych zabiegów. Dokładamy również starań, aby nasi pacjenci czuli się jak najbardziej komfortowo. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem bezbolesnym, oko poddane jest znieczuleniu kroplami działającymi miejscowo.
Podczas procesu gojenia po laserowej korekcji wad wzroku najistotniejsze jest stosowanie się do wskazań lekarza prowadzącego. Dolegliwości, które mogą występować i są normalnym etapem rekonwalescencji to dyskomfort, odczuwanie bólu oraz zwiększone uwrażliwienie na światło.
Zalecamy, aby w dniu zabiegu pacjentowi towarzyszyła osoba trzecia, która pomoże pacjentowi bezpiecznie dotrzeć do domu. Wynika to z faktu, iż podawane krople mogą zaburzać widzenie, a ponadto, bezpośrednio po laserowej korekcji wzroku zabronione jest prowadzenie samochodu.
7 pierwszych dni po zabiegu – proces gojenia, wskazania
- Staraj się unikać bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami futerkowymi, ich sierść może sprzyjać powstawaniu infekcji oraz zaburzyć proces gojenia.
- Staraj się unikać spędzania czasu w pomieszczeniach zadymionych i zakurzonych. Kurz i dym potęgują ryzyko wywołania infekcji, podrażnienia i wydłużają czas gojenia.
- W trakcie 30 dni po zabiegu wstrzymaj się z korzystaniem z basenów, mórz, jezior, rzek czy innych zbiorników wodnych. Znajdujące się w wodzie zanieczyszczenia mogą opóźnić proces gojenia i wywołać niepożądane infekcje.