Kształt

REFUNDACJA
ZABIEGÓW PRZEZ NFZ

Kliniki Idealny Wzrok specjalizują się w korygowaniu wad wzroku.

W swojej ofercie posiadamy pełne spektrum możliwości skorygowania twojej wady wzroku, zaczynając od najmniej inwazyjnej jaką jest laserowa korekcja wzroku, dostępna jest również korekcja poprzez wszczepienie soczewki fakijnej, oraz refrakcyjna wymiana soczewki. Nie wszystkie metody korekcji są refundowane przez NFZ.

Czym jest wada wzroku

80% Ikona głowy

Najnowsze badania dowodzą, że około 80% społeczeństwa zmaga się z wadami wzroku inaczej zwanymi wadami refrakcji, które wymuszają noszenie okularów lub szkieł kontaktowych.

Ikona tablicy

Rozróżniamy między innymi krótkowzroczność, dalekowzroczność jak również astygmatyzm. W zależności od schorzenia występują zaburzenia widzenia, przykładowo: nieostre widzenie z bliska bądź daleka, określane przez okulistę podczas podstawowego badania Dondersa.

Ikona okularów

Pacjenci dotknięci zaburzeniami refrakcji otrzymują zlecenie i receptę na szkła okularowe lub soczewki kontaktowe.

Laserowa korekcja wzroku
Skutecznym rozwiązaniem wad refrakcji

Laserowa Korekcja Wzroku jest zabiegiem cieszącym się dużym zainteresowaniem zwłaszcza u osób bardzo aktywnych, bądź takich, którzy chcą się pozbyć okularów ze względów zawodowych, estetycznych lub dla wygody i komfortu.

Laserowa korekcja wzroku
- NFZ Refundacja

Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Po części wynika to z faktu, że jest to procedura, którą poprzez łatwy sposób NFZ może zastąpić poprzez refundację okularów i zwykłych badań co stanowi oszczędność dla funduszu.

Kobieta na badaniu wzroku
Kobieta przy maszynie badającej wzrok

Czy będzie możliwa laserowa
Korekcja wzroku na nfz

Na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Niestety analizując kompleksowo sytuacje nie należy się nastawiać na możliwość refundacji tego zabiegu w najbliższym czasie, zabiegi te dostępne są na rynku od wielu lat i nie były wprowadzone do listy zabiegów refundowanych i nie trwały rozmowy na ten temat.

Zarezerwuj Bezpłatną konsultację medyczną

Czym jest
soczewka fakijna

Zabieg jest metodą szybką i bezpieczną jak również odwracalną, polegającą na wszczepieniu dodatkowej elastycznej soczewki pomiędzy tęczówkę, a naturalną soczewkę pacjenta. Operacja implantacji jest jedną z najnowocześniejszych metod korekcji krótkowzroczności u osób z przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku.

Refundacja zabiegów
Laserowej korekcji wzroku -
możliwa przez pracodawcę?

Tak, Służby Mundurowe takie jak Policja, Straż Pożarna, Wojsko w niektórych sytuacjach refundują/ dofinansowują zabieg laserowej korekcji wzroku pracownikom, którzy zaczynając pracę nie mieli wady wzroku, lecz z biegiem czasu ich wzrok uległ pogorszeniu i wymaga skorygowania, a wada, z którą się borykają uniemożliwia pracę w danym zawodzie.

Refundacja zabiegu jest wówczas w interesie pracodawcy, aby nie stracić doświadczonego pracownika z powodu wady wzroku. Wiele firm zgadza się na częściową refundację/wsparcie dla swoich pracowników jeśli wada wzroku uniemożliwia/utrudnia pracę na danym stanowisku i wliczana jest jako benefit socjalny. Jeśli wada wzroku ogranicza pracę na danym stanowisku, warto zapytać się w swojej pracy o taką pomoc ze strony pracodawcy.

Zdjęcie specjalitycznego sprzętu okulistycznego

Refundacja zabiegu jest wówczas w interesie pracodawcy, aby nie stracić doświadczonego pracownika z powodu wady wzroku. Wiele firm zgadza się na częściową refundację/wsparcie dla swoich pracowników jeśli wada wzroku uniemożliwia/utrudnia pracę na danym stanowisku i wliczana jest jako benefit socjalny. Jeśli wada wzroku ogranicza pracę na danym stanowisku, warto zapytać się w swojej pracy o taką pomoc ze strony pracodawcy.

Kobieta w trakcie badania wzroku

Czy będzie możliwe wszczepienie
soczewki fakijnej na nfz

Zabieg wszczepienia soczewki fakijnej to bardzo nowoczesna procedura, która niestety nie jest refundowana przez NFZ. Pomimo, iż jest to metoda w ogromny sposób poprawiająca jakość życia pacjenta, nie ma statusu zabiegu “ratującego wzrok”. Dodatkowo posiada substytut dla NFZ w postaci korekcji okularowej, będącej dla pacjenta o wiele mniej komfortowym rozwiązaniem, aczkolwiek wystarczającym z perspektywy narodowego funduszu zdrowia.

Czym jest zabieg
refrakcyjnej wymiany soczewki

Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki stanowi skuteczne rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, u których niemożliwe jest wykonanie laserowej korekcji wzroku z powodu przeciwwskazania, jakim jest zaćma lub stwierdzonej podczas wizyty kwalifikacyjnej starczowzroczności.

Refundacja refrakcyjnej
Wymiany soczewki NFZ

Zabieg ten polega na usunięciu starej soczewki pacjenta i wszczepieniu nowej. Zabieg ten jest zalecany W ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia wszczepiane są najprostsze i najtańsze soczewki na których implantację pacjent nie ma wpływu. W trakcie zabiegu poprzez usunięcie zmętniałej soczewki pacjenta leczymy zaćmę, wszczepiając nową soczewkę korygujemy wadę wzroku.

Kobieta w trakcie kontroli wady wzroku
Mężczyzna w trakcie badania wzroku

Czy będzie możliwa
wymiana refrakcyjnej soczewki

Niestety zabieg przeprowadzony w ramach NFZ nie tylko posiada ograniczenia czasowe, a co najważniejsze brak możliwości wyboru soczewki do wady wzroku pacjenta. W trakcie procedury wszczepione są najtańsze soczewki jednoogniskowe, które dla niektórych pacjentów w zależności od wady oznaczają noszenie okularów korekcyjnych do bliży. Jest to utrudnienie obniżające komfort życia. Prywatna klinika okulistyczna zapewnia,skuteczność jak również odpowiedni dobór i implementację soczewki.

Zadbaj o swój wzrok już dziś!

Zadzwoń i umów się na wizytę!

Logo IdealnyWzrok

Nasze kliniki

W klinikach Idealny Wzrok posiadamy szerokie spektrum zabiegów. Świadczone przez nas usługi nie są refundowane przez NFZ, spełniamy jednak marzenia naszych pacjentów, dzięki dbałości o najwyższy poziom zadowolenia. Zapewniamy szczegółową diagnostykę, wysoką skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Dajemy również gwarancję skuteczności na efekty zabiegów.

Zostań pacjentem kliniki
Idealny Wzrok!

Co zrobić, aby zostać pacjentem kliniki Idealny Wzrok?

Wystarczy umówić się na pierwszą wizytę kwalifikacyjną.

Można to zrobić na wiele sposobów : telefonicznie, osobiście, za pomocą naszych social mediów lub strony internetowej. Następnie w wyznaczonym przez rejestrację medyczną terminie, należy się zgłosić na pierwszą konsultację. W trakcie kwalifikacji z lekarzem zostają przeprowadzone szczegółowe badania, które pozwalają określić dalsze postępowanie względem pacjenta.

Warto podkreślić, że w naszych klinikach każdy pacjent jest objęty fachową opieką lekarską przed i po zabiegu przez 24 godziny na dobę

Skontaktuj się
Z nami!

Wybierz miasto
Umów wizytę
Umów się na wizytę +48 503 503 553